Manuální lymfatická masáž

Účinek: Detoxikace celého organismu, posiluje imunitu, vhodná proti migréně a častým problémům s rýmou i bolestí v krku, napomáhá odbourávat celulitidu, snižuje nadváhu, odvodňuje, zmírňuje bolest a silné krvácení při menstruaci, bojuje proti akné, atopickému ekzému, bércovému vředu, tato masáž je vhodná při pooperačních a poúrazových stavech, dále při edémech primárních i sekundárních, střevních poruchách, gynekologických potížích a po ablaci prsu.

Popis: Jedná se o manuální masáž prostřednictvím jemných kruhovitých pohybů, které stimulují a pozitivně ovlivňují tok lymfy (mízy) v těle. Lymfa je součástí imunitního systému a má významnou úlohu v obraně těla před infekčními a nádorovými onemocněními. Filtruje a následně odvádí z těla škodlivé látky, které vznikají při funkci organismu i ty, které pochází z venkovního prostředí. Má také důležitou roli při vstřebávání tuků z potravin ve střevním traktu.

Tato masáž je rovněž vhodná u těhotných žen, nejdříve po prvním trimestru.

Doporučení před lymfodrenáží (v den jejího konání)

  • Vypít minimálně 1-2 litry tekutin – ideálně neslazené vody, aby bylo zajištěno vyloučení uvolněných odpadních látek močí.
  • Vhodné je se zcela vyhnout konzumaci alkoholu.
  • Na ošetření obličeje BEZ kontaktních čoček a BEZ nalíčení.
  • Volnější spodní prádlo, které nebude škrtit (např. podprsenka bez kostic, nevhodná jsou tanga).
  • Nekrémovat tělo.
  • U žen přijít mimo menstruační dny.

Po manuální lymfodrenáži se dostavuje pocit uvolnění, lehkosti a mírné únavy. Proto je doporučen odpočinek, žádná fyzická námaha. Klient by měl zvýšit příjem tekutin – ideálně čistou vodu. V den konání lymfodrenáže se určitě vyhnout alkoholu, návštěvě sauny, bazénu a rozhodně nekombinovat s žádnou další masáží.

U částečné lymfatické se délka masáže odvíjí od zvolené oblasti, stavu lymfatických cest, zdravotních obtíží, či tělesné konstituce klienta (cca 45 – 60 min). U celkové počítejte minimálně se 3,5 hodinami. K této masáži je potřeba přičíst čas pro individuální konzultaci, jedná se cca o 15 – 20 min. Konzultace je zcela ZDARMA.