Energo-terapeutická masáž

Účinek: Odstraňuje nebo eliminuje původ bolesti, detoxikuje celý organismus, posiluje imunitu. Vhodná proti migréně a častým problémům s rýmou i bolestí v krku, či při kožních potížích (atopický ekzém, lupénka aj.). Účinně řeší také myomy, cysty, urologické potíže, či tinitus („šelest v uších“). Pomáhá vrátit břišní svaly do původního stavu při poporodní diastáze, či povolit ztuhlé rameno / šíji aj. Dokáže si poradit s ganglionem a jinými zdravotními neduhy, byť i nejasného původu. Zvyšuje kloubní a svalovou hybnost. Ulevuje od stresu a napětí, uvolňuje a odstraňuje energetické blokády, regeneruje vnitřní orgány, obnovuje vitalitu, čistí a harmonizuje hlavní energetická centra v těle.

Popis: Jedná se o hloubkovou tlakovou masáž, jejíž technika je velmi podobná SHIATSU MASÁŽI. Opírá se o existenci a stimulaci energetických drah v lidském těle, jež primárně či sekundárně souvisejí s danými zdravotními obtížemi. Jde o přirozený systém léčení energií, který nabízí komplexní a účinné řešení při odstranění širokého spektra zdravotních obtíží. Aplikace energo-terapie tak účinně napomáhá s celkovou harmonizací tělesné, duševní a energetické schránky, čímž dává tělu potřebnou vitalitu a sílu ke zvládání hektického způsobu života. Používá se také tam, kde lékařské přístroje žádné konkrétní onemocnění nenalezly a příčina je spíše psychosomatická. Přestože je energo-terapie určena k aplikaci na široké spektrum zdravotních potíží, tak je vždy nutno přihlédnout na aktuální zdravotní stav klienta a předcházet tak vzniku možných nežádoucích účinků a kontraindikací.

Masáž probíhá vleže / vsedě na podložce a přes oblečení. Proto u tohoto typu masáže klientům doporučuji mít s sebou pohodlné sportovní oblečení. Používané techniky jsou různorodé a vždy pro klienta individuální, neboť vycházejí z jeho aktuálních potřeb. Patří mezi ně např. tlak prstů, přikládání dlaní, strečink, prvky reflexologie, či fyzioterapie, trakce, rotace, hlazení apod.

Co s sebou?

    • Volné sportovní oblečení.

Doporučení po energo-terapeutické masáži

    • Dodržovat pitný a klidový režim.
    • Pro zvýšení účinků masáže je doporučeno po dobu tří dnů nepožívat alkoholické nápoje, stejně tak se, pokud možno, vyvarovat celotělové koupeli a nepoužívat vlasovou kosmetiku. Ideální je se po tuto dobu pouze sprchovat.